„Odmítám lež pana Kalouska, že se jedná o monitorovací systém. Data, která dostane finanční správa, neobsahují žádný detail o tom, co kdo nakoupil. Nikdo neví, kdo konzumoval co,“ řekl Babiš a na tiskové konferenci názorně ukázal účtenku, kterou by po zavedení opatření měli kupující dostat. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Elektronická evidence tržeb je podle Babiše klíčovým zákonem, který má narovnat podnikatelské prostředí. „U nás je obrovská šedá ekonomika. Je tu spousta poctivých podnikatelů a živnostníků, kteří platí daně. Ale taky takoví, co neodvedou DPH, neodvádí sociální ani zdravotní pojištění, někteří také pobírají podporu v nezaměstnanosti. Podvádějí nás všechny čtyřikrát,“ řekl Babiš.

„Nechceme, aby nás někdo okrádal. Ty peníze jsou nás všech, potřebujeme je na důchody, investice. Proto nechápu, proč opozice lže. Ale u nás opozice vždy historicky podporovala podvodníky,“ řekl se zjevnou narážkou na ODSTOP 09.

Babiš také uvedl, že v Chorvatsku zavedení elektronické evidence tržeb podpořilo 90 procent tamních obyvatel. Pravicová opozice nicméně upozorňuje na to, že v Chorvatsku nedošlo ke zvýšení výběru daní, ani snížení nezaměstnanosti.