V Česku jde podle Sobotky o standardní bezpečnostní opatření. "Tato opatření spočívají také mimo jiné v zesílení kontrol na specifických místech," uvedl Sobotka. Chovanec pro ČT uvedl, že zvýšená bezpečnostní opatření se týkají ambasád, letiště a detašovaných pracovišť napadené americké firmy. Páteční atentát na jihovýchodě Francie se odehrál v areálu americké společnosti Air Products, která v Česku působí v Praze, Brně a Děčíně.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Česko bezpečnost na vybraných místech podle Chovance zpřísnilo už v pátek. "Zatím nemáme žádnou informaci, že by České republice hrozil aktuálně nějaký útok," řekl ministr ČT. Je možné, že premiér svolá bezpečnostní poradu, řekl. Zvláštní bezpečnostní opatření potrvají určitě do neděle. "V pondělí se vyhodnotí, jestli je potřeba pokračovat," dodal Chovanec.

Sobotka je ve Francii

"Česká republika přijala standardní bezpečnostní opatření, která se přijímají v okamžiku, kdy dojde v kterékoliv evropské zemi k útoku podobného typu a já předpokládám, že s panem ministrem vnitra budeme mít v krátké době příležitost, abychom tato opatření vyhodnotili," konstatoval Sobotka.

Ministerský předseda je na jednodenní návštěvě Francie, kde si připomíná 97. výročí složení přísahy jednotek nezávislé československé armády.

Teroristické útoky v pátek zasáhly Tunisko, Francii a Kuvajt a vyžádaly si desítky životů. [celá zpráva]