„Soc.dem. trvá na tom, aby se pan ministr Babiš omluvil panu poslanci Šinclovi, pan předseda Babiš se omluvit nechce, tak jsme se dohodli na tom, že by se pan Šincl a pan Babiš měli v krátkém čase sejít a měli by si o té věci spolu promluvit a zaujmout společné stanovisko,“ prozradil novinářům po jednání tří koaličních předsedů premiér Bohuslav Sobotka.

Toto stanovisko potvrdili i oba vicepremiéři, Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a Babiš (ANO).

"Omlouvat se nebudu, nemám za co. Potkám se s panem Šinclem a zkusíme si to vyříkat. Na svých postojích nemám důvod nic měnit," napsal Právu Babiš.

Vicepremiér Andrej Babiš drží v ruce s materiály označené nálepkou Šincl

Vicepremiér Andrej Babiš drží v ruce materiály označené nálepkou „Šincl”

FOTO: ČTK

Šincl o setkání nestojí

Sobotka uvedl, že by se schůzka mohla konat ještě ve čtvrtek. „Já myslím, že by bylo dobře, aby se sešli co nejdříve, ale kdy se sejdou, je věci pana Babiše a pana Šincla. Uvidíme, na čem se pánové domluví a jaký bude výstup,“ doplnil Sobotka.

Poslanec Šincl ale se schůzkou nesouhlasí. „To fakt ne. S člověkem, který před cizími lidmi z ministerstva financí mne a mou rodinu pomlouvá a dělá si na mne složky, se scházet nebudu. Naopak čekáme od něj veřejnou omluvu,” napsal Novinkám poslanec.

Šincl v úterý ve Sněmovně kritizoval měnící se postoj ministerstva financí k návrhu na omezení provizí za zprostředkování pojištění. Ve středu pak Právu řekl, že na koaliční schůzku k zákonu o pojišťovnictví přišel Babiš se složkou papírů označenou poslancovým jménem a nařkl Šincla a jeho rodinu z korupčního jednání.