„Myslím si, že křesťanská demokracie může i v České republice být hlavním politickým proudem, ale nebude to hned,“ pronesl předseda lidovců na sjezdu strany ve Zlíně.

Zdůraznil, že je zapotřebí růst pomalu a systematicky. „Má-li mít strom kvalitní dřevo, musí růst pomalu,“ řekl s tím, že jinak by museli lidovci užít k růstu populistická anabolika. „Buďme trpěliví, ale pracovití, buďme sami sebou, mějme prst na tepu doby,“ dodal.

Ocenil především to, že se straně podařilo za poslední roky vrátit do Sněmovny. „Ano, jsme zpátky,“ prohlásil za potlesku delegátů a dodal, že lidovci by měli uspět i v krajských volbách v příštím roce. ”Je potřeba rozlomit rudooranžové koalice. Není možné, aby krajská školství vedli komunisté,” prohlásil Bělobrádek.

Vstupu do vlády nelituje

Bělobrádek také vyzdvihl hlavní kvality lidovců, kterými je podle něj konzistentnost, slušnost, čitelnost, předvídavost či spolehlivost. „Co si myslíme, to říkáme, co říkáme, to děláme,“ řekl předseda strany.

Lidovci si podle jeho slov před vznikem stávající vlády nebyli jisti, zda vstoupit do koalice s ČSSD a ANO. Dobře se jim však podle Bělobrádka podařilo vyjednat  programové priority a daří se program plnit, proto prý stojí za to v této vládě nadále být.