Na nefunkční výtahy upozornili samotní cestující a informoval deník Metro. „Tuto nepříjemnou závadu v současné době způsobuje vysoký tlak vzduchu hnaný větrem. Následkem vzduchu, který je stlačován do výtahové šachty, dochází k poruše funkce bezpečnosti spínačů dveří,“ vysvětlila Novinkám mluvčí DPP Aneta Řehková.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

S dodavatelem zařízení nyní hledá DPP vhodné řešení, jak závadu odstranit. Jedním takovým by podle Řehkové mohlo být například vyztužení konstrukce dveří. „Za vzniklé nepříjemnosti se cestujícím omlouváme,“ dodala mluvčí.

Video

Nedostatky ve stanici metra Bořislavka. Zdroj: Novinky.cz

Cestující také spekulovali, že v rámci šetření byla nainstalována levnější verze výtahů, než se původně plánovalo. To ale mluvčí vyvrátila. „Instalace výtahů probíhala dle výsledku výběru zhotovitele dle zadávací dokumentace na základě Zákona o veřejných zakázkách č. 137/2006 Sb. Technologie byla definována nejen zadávací dokumentací, ale také stanoveným Projekčním standardem předmětné technologie pro pražské metro,“ řekla Novinkám Řehková.