Funkce starosty je nově neuvolněná, Bubeníček nebude pobírat standardní měsíční plat. Zastupitelé mu ale schválili odměny ve výši maximálně 20 tisíc korun měsíčně.

Neobvyklý souběh funkcí starosty města a hejtmana nebude podle Bubeníčka složité zvládnout. „Dvě místostarostky se budou funkcím věnovat na plný úvazek. Myslím, že i proto dokážu obě funkce skloubit dohromady,“ řekl Právu hejtman. Případné kritiky kvůli střetu zájmů se neobává.

„Propojení mezi krajem a městem je v tomto směru široké a není žádná výjimka, že je někdo zároveň ve vedení města i kraje,“ připomněl Bubeníček.

Prioritou je rozpočet

Volby se opakovaly na konci ledna kvůli podezření na kupčení s hlasy v řádném termínu voleb loni v říjnu. Zvítězila v nich KSČM s 25,63 procenta hlasů, která se na spolupráci dohodla s druhým sdružením Nezávislí v Bílině - HNHRM a třetím ANO. Ve třicetičlenném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu jednadvaceti mandátů.

Křesla dvou uvolněných místostarostů obsadily Veronika Horová z HNHRM a Zuzana Bařtipánová z ANO. „Respektujeme výsledky voleb, kterých jsme se drželi i při návrzích na členy vedení města," řekl Bubeníček.

Nová koalice považuje za prioritu schválení rozpočtu. „Na to čeká řada organizací, ať už kulturních, nebo sportovních, čekají na to i školy,” doplnil Bubeníček. Rozpočet by zastupitelé měli schvalovat 29. dubna.