Silničářům se podařilo po několika hodinách uvolnit jeden pruh u hranic s Německem. Naopak uzavřen je sjezd z dálnice na 48. kilometru ve směru z Prahy na Ústí nad Labem a policie odklání dopravu na Lovosice, řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Kolona na D1

Sněžit začalo v úterý ráno rovněž na Vysočině. Silnice jsou kluzké a kamióny mají na některých místech problémy.

Situace na dálnici D1 na Vysočině u Velkého Meziříčí.

Situace na dálnici D1 na Vysočině u Velkého Meziříčí.

FOTO: Dopravniinfo.cz

Dálnice D1 je s opatrností sjízdná. Situaci na 150. kilometru ve směru na Brno ráno komplikovalo několik dopravních nehod, za nimiž se vytvořila desetikilometrová kolona. Dálnice je v místě již opět průjezdná.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Přechod srážek přes ČR od 2.00 do 10.00 hodin. Zdroj: ČHMÚ

V Ústeckém a Karlovarském kraji se stalo mnoho dopravních nehod. Špatná je situace především na hlavním tahu z Karlových Varů přes Chomutov a Teplice.

Na silnici z Teplic na Libouchec nemůže kamión kvůli kluzké vozovce vyjet do kopce a blokuje jízdní pruh. Kamióny mají potíže též na silnici I/8 u Velemína na Litoměřicku, která je jednou z objízdných tras nedokončeného úseku dálnice D8 přes České středohoří.

Kolony nákladních vozů se tvoří i na silnici I/7 od Chomutova na hraniční přechod Hora Svatého Šebestiána.

Stojící kamióny na dálnici D8.

Stojící kamióny na dálnici D8

FOTO: Dopravniinfo.cz

„Kamióny měly problém vyjet stoupání. Naše sypače projely, komunikace jsou s opatrností sjízdné," uvedla náměstkyně krajských silničářů Lenka Holovská.

Problémy jsou i na Liberecku

Silné sněžení komplikuje dopravu i v Libereckém kraji. „Problémy máme prakticky po celém kraji. Kamióny stojí v každém větším stoupání,“ řekl Právu Pavel Pospíšil, hlavní dispečer společnosti Silnice LK, která údržbu komunikací v kraji zajišťuje.

Podle jeho informací například na Jablonecku od šesté do deváté hodiny ráno napadlo 15 centimetrů sněhu.

Ve stoupání měly problémy hlavně kamióny.

FOTO: Jaroslav Švehla, Právo

Situace si vyžádala uzavření hraničního přechodu Harrachov pro kamiónovou dopravu. Frekventovaná silnice zůstane uzavřená minimálně do úterního poledne.

Kamióny ale stojí i v kopci Šébr na hlavním tahu do Německa nebo ve stoupání z Nového Boru do obce Prácheň, kudy vede hlavní trasa do Děčína.

Vyhnout by se měli řidiči silnici I/13 z Albrechtic na Frýdlant, další problémy jsou kvůli dopravní nehodě v ulici Hlavní ve Smržovce na I/14 a stojí také rychlostní komunikace R35 kolem Jeřmanic ve směru na Liberec.

„Bombardují nás dopravci, že někde nemohou projet autobusy. A to i v Liberci a v Jablonci,“ řekl Pospíšil s tím, že technika nestačí přívaly sněhu odklízet.

Kamióny měly problémy i na Českolipsku.

FOTO: Jaroslav Švehla, Právo

Silný vítr se sněžením se vyskytuje rovněž v Královéhradeckém kraji. Rozbředlý sníh leží na silnicích nižších tříd na Jičínsku, sníh napadl i v Orlických horách.

„Řidiči by měli být při jízdě opatrní, zejména na horách, kde fouká silný nárazový vítr,” citovala ČTK dispečera trutnovské správy silnic.

Ranní sníh v Praze 9

Ranní sníh v Praze 9

FOTO: Pro Novinky Martina Průšová