”Rusové mohou být lehkomyslní a bezstarostní, ale jakmile věci dosáhnou jistou mez, za níž už je Rusko ohroženo, lid se sjednotí a neexistují pro něj žádné překážky. Myslím, že ta chvíle teď nastala,“ prohlásil.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

Řekl, že podle průzkumu centra Levada podporuje Putinovu politiku vůči Ukrajině 87 procent Rusů. „Západní politici by měli pochopit, že bylo dosaženo meze, do níž bylo možné Rusko urážet a ponižovat. Dál už to nejde,“ prohlásil. Rusko podle něj kvůli „naivitě a nevzdělanosti“ Michaila Gorbačova a také politice Borise Jelcina promeškalo okamžik, kdy bylo možné na vývoj na Ukrajině reagovat.

„Nacionalismus na Ukrajině nevznikl až včera – to se zvlášť projevilo v západní části Ukrajiny. My, Rusové, jsme ale chtěli být natolik demokratičtí a akurátní, aby nás nikdo nemohl podezírat z imperialistických úmyslů, a to ani tehdy, když v sousední zemi docházelo ke krajně negativním jevům,“ uvedl.

„V době, kdy bylo možné zaujmout jasná a zcela konkrétní stanoviska k vývoji, který na Ukrajině probíhal téměř 25 let, se to nestalo. A pak už bylo pozdě,“ dodal.