Deset poslanců Úsvitu pod vedením předsedy klubu Marka Černocha totiž velmi stojí o spolupráci s francouzskou Národní frontou, ke které má Janeček „klíče“.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

A Janeček to, zdá se, hraje na obě strany: podepsal se pod společné tiskové prohlášení s Tomiem Okamurou a Radimem Fialou (poslancem, který se k odpadlíkům nepřidal), ve kterém oba deklarují zahájení práce na společné platformě, na druhé straně ale ujišťuje o své podpoře i Černochovu skupinu.

Okamura vyfoukl spiklencům Janečka, spojku k Le Penové

„Plně podporuji iniciativu poslance, předsedy poslaneckého klubu Marka Černocha. Jeho politické rozhodnutí umožňuje vznik nového silného euro-realistického subjektu, který bude konečně schopen prosazovat ochranu národních zájmů. A jsem rád, že k tomuto politickému rozhodnutí dospěl Marek po našem společném jednání se zástupci Front National,“ napsal Janeček v prohlášení.

Ve středu také poslal deseti poslancům Úsvitu SMS, ve které jim napsal, že by se rád zúčastnil jednání jejich klubu. „Potvrzuji, že platí mé prohlášení o spolupráci,“ napsal Janeček poslancům.

Na čtvrteční zasedání poslaneckého klubu ale nakonec nedorazil. Právu vysvětlil, že nepřišel proto, že předseda Černoch onemocněl.

„Spolupráce s Markem Černochem nadále probíhá. Dnes jsem měl dorazit na jednání jejich klubu, zrušilo se to jen proto, že pan Černoch je nemocný,“ řekl Právu Janeček.