O případu jako první informovalo na začátku minulého týdne Právo. Nyní se objevila svědkyně, která byla podle vlastních slov tři roky zneužívána manželem své tety. Obtěžování skončilo, když se teta s mužem rozvedla.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Když mi bylo pět, pan Vlastimil mě zneužíval. Nejvíc mě osahával, to jsem mu musela sahat na penis a potom chtěl víc. Ale potom to nešlo, tak jsme si hráli jen s tím jeho penisem, já ho musela honit a hrát si mezi nohama,“ uvedla.

Na policii vypovídala až nyní. „Já jsem to nikomu neřekla, až teď. Aby neubližoval těm malým holčičkám. Já nevím, jestli to udělal, nebo neudělal, ale mně to dělal,“ řekla.

Muž ji chtěl údajně kontaktovat, aby „nemohla vypovídat, že to bude jejich tajemství“.

Matka: Je to nesmysl

Matka dětí – pětileté Lucie a tříleté Karoliny – k tomu řekla: „Podle mě je to blbost.“ Ona i její rodina vylučuje, že by otec děti zneužíval.

V pořadu vystoupila také logopedka Dominika Bezděková, která na případ upozornila policii. I když vyšetření děvčátka u psycholožky Ivany Holubcové podezření na zneužívání nepotvrdilo, Bezděková po několika dalších sezeních případ oznámila.

Nova do vysílání pozvala i psychologa a sexuologa Petra Weisse. Podle něj logopedka pokládala dívence „nepřípustné, sugestivní otázky“.