První se odehrála v úterý po 22. hodině ve stanici metra A Můstek. Cestující si všiml podivného chování čtyřiadvacetileté dívky. Stála na nástupišti za bezpečnostním pásem a vyhlížela soupravu metra.

„Podstatně dřív ale přijížděla vlaková souprava ke druhému nástupišti. Dívka se okamžitě rozběhla k této přijíždějící soupravě, dle svědka evidentně s úmyslem pod ni skočit. Proto na nic nečekal, a dívce násilím zabránil v dokončení jejího plánu. Svědkovu domněnku potvrdila sama dívka, když mu přiznala, že chtěla spáchat sebevraždu,“ popsal událost mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Dívky se pak ujali přivolaní záchranáři.

V druhém případě už museli zasáhnout i policisté. Ty přivolala ve středu v pět hodin ráno žena do Křišťanovy ulice v Praze 3, protože přes zeď slyšela z vedlejšího bytu nejprve nezvyklý hluk a lomoz a poté chroptění.

„Policisté na nic nečekali a snažili se dostat do příbytku. V tom jim ale bránil bezpečnostní řetízek, kterým byly dveře opatřeny. Ten policisté přeřízli a vstoupili do interiéru. V něm našli na WC čtyřiačtyřicetiletého muže, který se snažil oběsit se. Chroptícího muže policisté zbavili smrtelného sevření improvizované oprátky vytvořené z kytarové struny, a poskytli mu první pomoc,“ doplnil okolnosti druhého případu Hulan. I tohoto muže si převzali záchranáři, kteří ho lékařům předávali už ve chvíli, kdy byl mimo ohrožení života.