Zatímco hladiny řek ve Zlínském kraji klesly mimo povodňové stupně, pohotovost stále platí na dvou řekách v Olomouckém kraji. Druhý stupeň podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vykazuje hladina Moravy v Moravičanech a první Moravská Sázava v Lupěném.

Také na východě Čech hladiny řek postupně klesají.

Ve středních Čechách dosáhly druhého povodňového stupně řeky Jizera v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku a Sázava ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku. V ostatních šesti místech regionu platí bdělost, tedy první povodňový stupeň.

V Plzeňském kraji jsou povodňové stupně hlavně na šumavských řekách. Otava v Sušici klesá, třetí povodňový stupeň měla nad ránem jen krátce.

Na pěti tocích v Jihomoravském kraji hladiny stouply, ovšem pouze na první stupeň povodňové aktivity. Stav bdělosti platí pro Svratku v Brně-Poříčí a Veverské Bítýšce na Brněnsku, pro Jihlavu v Ivančicích na Brněnsku a v obci Přibice na Brněnsku a pro řeku Dyje v Ladné na Břeclavsku.

Po sobotě, během níž padaly teplotní rekordy, přišlo už v noci ochlazení. Meteorologové očekávají další pokles teplot po víkendu. Příští čtyři týdny mají být teplotně průměrné, nadprůměrně se má ochladit počátkem února.