„Útok naprosto a jednoznačně odsuzujeme a chtěli bychom vyjádřit soustrast rodinám zabitých či raněných. Takovéto konání je protiislámské a nic ho neospravedlňuje. Tento týdeník sice otiskl karikatury proroka Mohameda i další kontroverzní kresby a my nesouhlasíme se zesměšňováním náboženských hodnot, ale to v žádném případě neospravedlňuje takovýto či jiný fyzický útok. Je to hnusný zločin,“ řekl Právu Alrawi.

ČTĚTE TAKÉ
Vrahy z redakce Charlie Hebdo zastřelili při útěku, zemřel i útočník z košer obchodu
Vrah karikaturisty se setkal s radikálním americkojemenským klerikem
Útoky na policistku u Paříže a na redakci Charlie Hebdo spolu souvisejí
Bránil právo časopisu zesměšňovat svou víru, píše se o zabitém muslimském policistovi
Byla to čirá hrůza, popsal novinář, který vraždění přežil
Selhání tajných služeb? Podezřelého atentátníka z Paříže policie dobře znala
Jsem nevinný, tvrdí nejmladší z údajných pařížských útočníků, který se vzdal policii
Islámští teroristé vystříleli v Paříži redakci satirického magazínu, 12 mrtvých
Celý text prohlášení Ústředí muslimských obcí ZDE

„Z pohledu islámu porušili mnoho zásad. Měli dodržovat zákony země, kde žili, zneužili důvěry země, která jim poskytla pobyt či občanství,“ prohlásil Alrawi s tím, že si uvědomuje, že takové násilí může vést k další eskalaci výpadů proti muslimům nejen ve Francii, ale i v České republice.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Střílející útočníky natočil svědek z okna. Zdroj: Reuters

„Antiislamisté si teď musí pogratulovat za to, že dostali další vítr do plachet. Podle nás jsou to ale lidé stejného smýšlení jako ti, kteří útočili v Paříži, jen svou zlovůli dávají najevo jinak. Přitom by si ale mohli navzájem podat ruce,“ posteskl si Alrawi.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Karikatura vůdce IS al-Bagdádího zveřejněná na Twitteru. Zdroj: Reuters

Islámské země útok odsoudily

Masakr důrazně odsoudili jako teroristický útok zástupci Ligy arabských států sdružující více než dvě desítky arabských islámských zemí. Stejně tak to učinila i Saúdská Arábie, která je kolébkou islámu.

Vedení prominentní muslimské univerzity Al-Azhar se sídlem v Káhiře, která patří k významným autoritám sunnitského islámu, v prohlášení uvedlo, že ”islám odsuzuje veškeré násilí”, a vyjádřilo lítost nad útokem, který označilo za „kriminální čin”.