Nominaci na prvního místopředsedu získali Jeroným TejcMilan Chovanec. Na pozice řadových místopředsedů ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová, Lenka Teska Arnoštová, Lubomír Zaorálek, Martin Starec a děčínský poslanec Jaroslav Foldyna. Naopak neuspěl ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

Delegáti zároveň volili nové krajské vedení. Novým předsedou se stal místostarosta Štětí na Litoměřicku Miroslav Andrt. Ve funkci střídá Radka Scherfera z Chomutova, který stranu vedl poslední dva roky.

Pro podporu na post místopředsedů si do Teplic přijel mimo jiné ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Pro podporu na post místopředsedů si do Teplic přijel mimo jiné ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

FOTO: Karel Otcovský, Právo

Pro Andrta hlasovalo 73 ze 111 delegátů krajské konference v Teplicích, 37 jich bylo proti. Prioritou nového předsedy je stranu sjednotit. „V řadě okresů jsou šarvátky, je tam nevraživost mezi našimi představiteli, takže určitě ta role nebude jednoduchá. Osobně jsem si vytkl za cíl sjednotit a stmelit nás pod hlavičkou ČSSD tak, abychom se kvalitně připravili na krajské volby," řekl Andrt.

Nové vedení krajské ČSSD se v nejbližší době zaměří na situaci v Duchcově. Chce, aby většina členů přešla ze zrušené buňky ČSSD do jiné organizace. Vyloučení ze strany zřejmě čeká jen ty, kteří podepsali koaliční smlouvu. Mezi nimi je i duchcovský starosta Zbyněk Šimbera. „Tak, jak vedení rozhodlo, jsme se distancovali od extremistických stran, na druhou stranu doufám, že se tam podaří znovu obnovit místní organizaci, aby se to tam v průběhu dvou tří let povedlo stabilizovat tak, aby ČSSD svoje pozice obhájila," poznamenal Andrt.