„Mrzí nás, že se naše reklama, která dlouhodobě sází na nadsázku a specifický humor, mohla někoho dotknout. Přestože jsme přesvědčeni, že reklama je z etického i zákonného hlediska v pořádku, rozhodli jsme se ji pozastavit, a to ještě před setkáním s paní velvyslankyní,“ uvedl šéf T-Mobile v ČR Milan Vašina, který polské diplomatce nabídl osobní setkání a vysvětlení.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Spot se dočkal kritiky v polských médiích a rozhněval polskou velvyslankyni v Praze. [celá zpráva]

„Reklamní spot bude stažen z televizního vysílání a odstraněn z on-line komunikačních kanálů T-Mobile v nejbližším možném termínu,” řekla mluvčí T-Mobilu Martina Kemrová.

Rada rozhodla jednoznačně

Reklamní spot se neplánovaně dostal také na program čtvrtečního pravidelného zasedání arbitrážní komise Rady pro reklamu.

„Reklama T-Mobilu byla prohlášena za neetickou,” řekl po skončení zasedání výkonný ředitel rady Ladislav Šťastný. Arbitrážní komise se řídila kodexem reklamy a vycházela ze stanovisek v podobných kauzách v minulosti, které se týkaly jiných národností.

„Samotné rozhodnutí bylo poměrně jednoznačné,” dodal Štastný. Komise se podle něho reklamou zabývala ze své iniciativy vzhledem k aktuálnosti kauzy, tedy nikoli na základě stížnosti.

V reklamě s názvem "V naší třídě je nejlíp: Třída na běžkách" vystupuje herec Ivan Trojan v roli učitele, který se svou třídou zavítá do zasněženého lesa na české hranici.

Když se mu rozbije mobil, za smrček maskovaný polsky mluvící muž s knírem mu začne nabízet hromadu pochybně vyhlížejících věcí, až mu nakonec vymění mobil za jiný. Ten se ve vteřině rozbije, nicméně mluvící stromek už je pryč.