"Konstatovali, že přilnula dobře, a tak Lucinka může podstoupit další, v pořadí druhou ze série transplantací. Kůži dostane i na levou dolní část končetiny," řekl Právu Petr Mach, mluvčí Thomayerovy nemocnice v Praze, kde se dívenka léčí ze svých zranění na dětské chirurgii.

"Dýchá sama, ale protože se podrobila převazu na operačním sále, dýchaly za ni přístroje. Bude od nich však opět odpojena, neboť už běžně dýchá sama," řekl Mach.

Podle něho už je zdravotní stav Lucinky velmi uspokojivý, ovšem lékaři stále upozorňují na nebezpečí infekcí. Proto Lucinka ještě nemá vyhráno.

Doktor Jan Karas měl v době nehody v krvi 3,28 promile alkoholu. Stále však tvrdí, že před jízdou nepil a z lahve si přihnul až bezprostředně po tragické události. Vymlouvá se rovněž na to, že mu selhaly brzdy u jeho auta. Policejní expertíza ale prokázala, že brzdy byly v pořádku.

Vinohradská nemocnice s doktorem Karasem okamžitě ukončila pracovní poměr a zvažuje, zda ho nebude žalovat pro poškození dobrého jména nemocnice. Doktor Karas už byl obviněn policií z těžkého ublížení na zdraví. Hrozí mu rovněž, že zaplatí veškeré náklady na léčbu Lucinky, protože měl alkohol v krvi. Tyto náklady zřejmě půjdou do statisíců. [celá zpráva]