Na začátku týdne bude mít počasí inverzní charakter. Až do středy bude zataženo, ráno se mohou objevit mlhy. Ranní minima se budou pohybovat v rozmezí 11 až 7 °C, odpoledne se rtuť vyhoupne na 9 až 13 °C. „Během dne bude místy polojasno a teplota se může dostat až na sedmnáct stupňů,“ říká Honsová.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Ve čtvrtekv pátek bude zataženo, na většině území můžeme čekat déšť a přeháňky. Ranní teploty budou v intervalu 10 až 6 °C, odpolední v rozmezí 9 až 13 °C.

Během víkendu se budou nad Českou republikou rozpadat frontální systémy. „To s sebou přinese nízkou inverzní oblačnost, slabý déšťmrholení, na většině území bude zataženo,“ uvedla Honsová. Ranní minima se v sobotu i v neděli budou pohybovat mezi 11 až 7 °C, odpolední teploty budou v sobotu stejné jako celý týden, v neděli odpoledne potom naměříme osm až dvanáct stupňů Celsia.

Podle Českého hydrometeorologického úřadu bude nadprůměrný i další týden, ale už ne tak výrazně. Denní teploty by se měly pohybovat kolem 10 °C.

Svatý Martin si tedy letos dá pohov oproti loňsku, kdy v noci z 10. na 11. listopadu sněžilo v horských oblastech. V Praze se pranostika naposledy vyplnila v roce 2007.