V úterý o tom pravomocně rozhodl pražský vrchní soud, který zamítl Paroubkovo odvolání.

Paroubek musí omluvu zveřejnit do 15 dnů na serveru Vasevec.cz. Ovčáčkův požadavek, aby se omluva objevila také v deníku Právo, soud nepřijal.

Zkorumpovaný člověk a kreatura, psal Paroubek

Vztahy Paroubka s Ovčáčkem jsou na bodu mrazu od roku 2007, kdy Ovčáček skončil na místě vedoucího PR a marketingu sociální demokracie a stal se redaktorem deníku Právo. Podle politika předtím vynášel z Lidového domu informace do bulvárních médií.

V červenci 2011 Paroubek publikoval ve svém blogu na serveru Vasevec.cz článek s titulkem "Jiří Paroubek: Ovčáček je prolhaný hlupák". Reagoval tak na redaktorův rozhovor se současným premiérem a předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Konkrétně mu vadila Ovčáčkova spekulace, že poslanec Paroubek a jeho věrní se chystají podpořit pravicovou vládu.

O autorovi rozhovoru politik mimo jiné napsal: "Podobné výroky tento skrznaskrz zkorumpovaný člověk opírá jen o svou bezbřehou nenávist ke mně. Být na jeho místě, už čtyři roky by si každé ráno, když se podívá do zrcadla, měl odplivnout. Čtyři roky uplynuly, kdy tahle kreatura, do té doby požívající mou plnou důvěru, musela opustit Lidový dům. Uvažoval jsem totiž o jeho exemplárním vyhození pro ztrátu důvěry."

Paroubkova kritika Ovčáčkovi uškodila

Ovčáček obratem podal žalobu na ochranu osobnosti. Tvrdil, že nepřiměřená kritika měla značný dopad do jeho osobního i profesního života. Pražský městský soud mu dal loni za pravdu v tom, že Paroubkovy výroky byly nepravdivé a hrubě dehonestující.

Proti tomu se Paroubek odvolal. Svůj článek označil za glosu, tedy subjektivní polemický komentář. Hájil se mimo jiné tím, že Ovčáček se "dlouhodobě navážel" do jeho práce. V novinářském prostředí podle něj redaktor neměl dobrou pověst, a žalovaný článek ji proto nemohl poškodit. Upozornil také na to, že jako veřejně činná osoba musí Ovčáček snést vyšší míru kritiky než běžní občané.