„Epicentrum je stále žhavé a toto epicentrum se chová jako sopka – občas vyvrhne nějaký předmět,“ informoval poslance ve Sněmovně Chovanec. Vyvržené předměty pak mohou podle něj zasáhnout některý z dalších skladů v areálu, varoval. „To je riziko, které tam existuje,“ dodal.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Milan Chovanec jako hejtman Plzeňského kraje

Milan Chovanec jako hejtman Plzeňského kraje

FOTO: Milan Malíček, Právo

Stropnický nicméně mírnil obavy: „Varianta eskalace je relativně malá,“ ujistil a dodal, že i díky dispozicím okolního terénu by neměli být bezprostředně ohroženi lidé žijící v okolí.

Letecký snímek trosek muničního skladu ve Vrběticích z 18. října

FOTO: Policie ČR

Nasazení armády

O vybuchlém muničním skladu bude v pondělí jednat vláda. Tam se podle Chovance pravděpodobně rozhodne o nasazení armády, která má areál hlídat. V současnosti na místě působí zhruba stovka policistů a pyrotechniků, informoval.

Video

Záběry pyrotechniků při zásahu ve Vrběticích

Zdroj: Policie ČR

Firmy, které mají v areálu sklady, mají být pravděpodobně v pátek vyzvány, aby začaly vyklízet prostory. Pokud tak neučiní, bude se o to muset postarat stát. „Bude se postupovat tak, aby došlo do budoucna k vyklizení celého areálu,“ řekl Chovanec.

Video

Záběr jedné z explozí ve Vrběticích

Zdroj: Policie ČR

Zopakoval podezření, že exploze nebyla samovolná. Těsně před výbuchem prý do areálu vstoupili dva muži. „Máme důvodné podezření, že to (výbuch) má souvislost s činností těchto dvou lidí,“ řekl ministr.