„Podstatný je přínos vyznamenaných a jejich činy. Udělování ocenění se týká přínosu jejich činů, nikoliv jejich garderoby,“ řekl Právu stanovisko Hradu Ovčáček.

KOMENTÁŘ DNE:

Ve Sněmovně -  Přivádí mě k zuřivosti, když nějaký číman, který volí zelené nebo Topku, radí pravici. Do souboje Hamáček-Chovanec-Zimola-Losna-Mažňák mi nic není a nenapíšu k tomu slovo. Čtěte zde >>

Hradní protokolář Forejt prý chybu neudělal, když režiséra v nevhodném oblečení na akci pustil. „Pan prezident zve dospělé lidi. Atributem dospělého člověka je rozumné uvažování. Všichni hosté zvaní na ceremoniál jsou obesláni pozvánkou, na které je zřetelně, srozumitelně a viditelně napsáno, jaké oblečení doporučujeme,“ uvedl Forejt pro server Echo24.

V pozvánce stálo, aby si hosté oblékli nejlépe tmavý oblek, uniformu nebo vycházkové šaty. Sedláček však evidentně doporučení nevyslechl.

Zatímco většině oceňovaným připnul prezident Miloš Zeman medaile na klopy sak či společenský oděv, Sedláčkovi zdobila medaile jeho tmavou fleecovou mikinu. Svým oděvem pobouřil část veřejnosti.