Není tajemstvím, že v řadách pražské TOP 09 dlouhodobě vládne řevnivost. Vávra se jako předseda pražské organizace a první náměstek primátora nedostal v komunálních volbách na kandidátku TOP 09, kterou sestavil Hudeček. V pondělí pak označil výsledek ve volbách za prohru a nepřímo zkritizoval Hudečka.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Fotografie o účasti Vávry na Hrdličkově oslavě zveřejnil v úterý server Blesk.cz. Hudeček následně uvedl, že jestli se potvrdí informace o setkání Vávry s Hrdličkou, bude žádat okamžité Vávrovo vyloučení ze strany „neboť by svým setrváním představoval hrozbu návratu pořádků před rokem 2010”.

Vávra: Hrdličku neznám

Vávra tvrdí, že na Hrdličkově oslavě nebyl. S kontroverzním podnikatelem se prý „nezná a nebaví”. „Byl jsem pozván na narozeninovou oslavu zastupitele Ivana Vinše (zastupitel Prahy 10 pozn. red.) a netušil jsem, jací budou další účastníci,” hájí se.

Hudeček zase poukazuje na propojenost Hrdličky se šéfkou pražské organizace ANO Radmilou Kleslovou. „Podstatná část zastupitelského klubu hnutí ANO byla personálně sestavena Radmilou Kleslovou, a je tudíž napojena na osobu pražského kmotra Hrdličky,” uvedl primátor.

Hrdličku i Kleslovou totiž spojuje domovská radnice Prahy 10. „To je ostatně principiální důvod nemožnosti jakékoliv budoucí spolupráce s hnutím ANO v Praze,” doplnil.

Šéfka pražské organizace ANO ale jakékoli spojení s podnikatelem Tomášem Hrdličkou odmítá.

„Pan Hudeček neunesl porážku, bojuje v TOP 09 o přežití, a tak se rozhodl, že začne do všech kopat. Už jsem to říkala mnohokrát, ale pro něj to ráda zopakuji ještě jednou. Ne, pane odstupující primátore, s panem Hrdličkou nemám nic společného, a jestli někde objevíte fotku, jakou s ním má teď váš pan předseda Vávra, pošlete mi ji. Ráda ji sama uveřejním a pak odstoupím ze všech funkcí,“ uvedla v prohlášení zaslaném Novinkám.

Klesová je členkou vyjednávacího týmu, který řeší podobu nové koalice na pražském magistrátu. TOP 09 spolupráci s ANO opakovaně odmítla. Nejpravděpodobněji se zatím jeví spolupráce kopírující vládní úroveň, v případě Prahy je to vítězné ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN).