V současnosti má TOP 09 o jeden mandát méně než hnutí ANO a obě strany krátce po volbách deklarovaly, že spolu do koalice nepůjdou. Zatím probíhá vyjednávání mezi ANO, ČSSD a Trojkoalicí.

Podle Echo24 se však primátor Tomáš Hudeček pokusil zvrátit povolební počty na svou stranu, když prý už v neděli ráno telefonoval předsedkyni pražských Starostů a nezávislých Janě Plamínkové s nabídkou, aby dva zvolení členové STAN vystoupili z Trojkoalice a přidali se do klubu TOP 09. Tím by Hudeček a spol. převýšili ANO o jeden mandát.

Padla i tato možnost, řekla Plamínková

Plamínková to Novinkám nepřímo potvrdila s tím, že v rámci diskusí padaly různé návrhy na povolební uspořádání. „Padla i tato možnost,“ uvedla.

Zda jí Hudeček skutečně ohledně této nabídky telefonoval, odmítla komentovat. „Jsme součást Trojkoalice a budeme součást Trojkoalice,“ uzavřela.

Hudeček se k informaci nehlásí. „Nenabízel jsem to, nicméně každého to napadá. Ke mně to také doputovalo,“ prohlásil pro Echo24 a dodal: „Nejsem toho tahoun, ale jak říkám, každého to napadá.”