Z krajských center zatím sbírají hlasy  v Olomouci. Filip věří, že získají nejen mandáty, ale budou mít šanci i ovlivnit jednání o radnicích. „Jak jsme zastoupeni v krajích, tak je velká šance abychom  prokázali i ve městech, že to opravdu umíme,“ prohlásil Filip.

Podle Filipa se „politickým stranám vymstil boj proti politickým stranám jako celku“. Je přesto přesvědčen, že strany mají budoucnost.

„Zkušenost s politickými hnutími je tu tristní, protože vydrží jen jedno či dvě volební období. Lidé se v nich zklamali. Jsem zvědav, jak dlouho budou občané ČR tolerovat, že jim někdo něco slíbí, a za čtyři nebo šest let odejde,“ uvedl Filip.

Z tohoto pohledu bude KSČM  analyzovat neúspěch Marty Bayerové, která neobhájí svůj senátorský mandát. „Jde o to, aby lidé získali zkušenost s těmi co slibují a potom za šest let nic neodvedou. Mrzí mě, že lidé dali spíše na lidi, než na konkrétní činy, které naši senátoři odvádějí,“ komentoval znojemský propadák Filip.

KSČM se omlouvá za problémy v Obříství

Filip se omluvil voličům za problémy, které se musejí řešit v Obříství, kde se na kandidátce KSČM objevila 21letá studentka, která tvrdí, že o své kandidatuře nevěděla. Věc šetří na základě trestního oznámení  policie.

„Nechal jsem si připravit  materiály od předsedy okresního výboru KSČM  a od zmocněnce pro volby. Slečna nahradila matku své kamarádky na kandidátní listině. Musí se vyšetřit jak se to stalo, zda ten souhlas byl či nebyl dán,“  komentoval problémy ve středočeské obci Filip.

„Velmi mě to mrzí, a pokud to způsobili naši lidé, pak bych se  chtěl omluvit. Samozřejmě budeme plně v součinnosti  s orgány činným v trestním řízení,“ přislíbil šéf komunistů.