Lidovci připravili pro novináře v Paláci Charitas tiskovou místnost bez oken, samotní představitelé strany čekají na výsledky voleb ve svých kancelářích, jen občas sejdou dolů si se zástupci médií popovídat.

Ačkoliv Bělobrádek dorazil na pražské Karlovo náměstí krátce po 14. hodině, k novinářům se rozhodl promluvit až o více než hodinu později. "Já jsem sem přijel kvůli vám, ale to, že mě nenecháte ani odskočit, je nechutné. Jel jsem sem až z Náchoda. Chováte se jako supi," obvinil novináře.

Špatnou náladu prý nemá a výsledky voleb očekává pro svou stranu pozitivní. "V Senátu žádný mandát neobhajujeme a každý mandát, který získáme, je navíc. Kandidátů máme dvacet, tak chceme dvacet křesel," prohlásil.

Lidovci chtějí vládnout sami

Úplně nejideálnější by podle jeho mínění bylo, kdyby ve velkých městech KDU-ČSL uspěla natolik, aby mohla vládnout sama. "To se pak nemusíte dohadovat v koalici. Ale na to to zatím nevypadá. Je to věcí krajského vedení," uvedl.

Za volební neúčast, která se pohybuje kolem 40 procent, může podle Bělobrádka zejména kampaň, kterou většina stran vedla. "Každý jen vyhlašoval, jak je všechno špatně. Jako by tu byla spálená země. Já myslím, že už to voliče nebaví. To lidi odrazuje. Je potřeba se zaměřit na konkrétní pozitivní program," uvedl.