Po rozplynutí mlh a protržení oblačnosti by ve čtvrtek a v pátek mělo být jasno s teplotami až 23 °C a oba dva dny by měla být teplá i rána. „Předpokládáme, že na mnoha místech České republiky padne teplotní rekord,“ uvedla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Pro čtvrtek je dosavadní teplotní rekord 23,3 °C z roku 1997 a pro pátek hodnota rekordu činí 22,6 a meteorologové ho naměřili v roce 1976.

O víkendu by se mělo lehce ochladit. V sobotu bude zpočátku zataženo s nízkou oblačností, která by se měla během dopoledne rozpustit. Nejnižší noční teploty budou 13 až 9 °C, během dne by se měly pohybovat v rozmezí 17 až 21 °C, tam, kde zůstane nízká oblačnost, by mělo být kolem 15 stupňů.

V neděli bude pršet

V neděli už bude ráz počasí ovlivňovat studená fronta. Den by měl být zatažený s nízkou oblačností, na většině území bude pršet. Teploty se stále udrží na vysokých hodnotách – 16 až 20 stupňů.

Podobný ráz počasí bude i v pondělí. Mělo by být zataženo s deštěm s teplotami od 16 do 20 stupňů.

Meteorologové tvrdí, že po tomto mírném ochlazení se opět vrátí babí léto. „Sluníčko a teplé dny se po tomto přechodném ochlazení opět vrátí, a tak i polovina měsíce bude velmi příjemná,“ slibuje Honsová.