Se Šlechtovou se Sobotka sešel ve středu po jednání vlády. „Myslím si, že paní Šlechtová má jasnou představu o tom, jaké budou její priority z hlediska působení na ministerstvu pro místní rozvoj, je dostatečně informovaná o agendě, kterou ministerstvo řeší,“ pochválil kandidátku.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Její nominaci přinese ve čtvrtek na Hrad prezidentu Miloši Zemanovi, ten se nejspíš bude chtít se Šlechtovou ještě sejít.

Šlechtová působila od léta na Úřadu vlády jako ředitelka Odboru EU fondů na Úřadu vlády. Sobotka ale uvedl, že se s ní příliš nezná. „Příliš jsme do osobního kontaktu v těch uplynulých týdnech nepřišli, nicméně ona pro mě připravovala podklady jak na jednání v Bruselu, tak na jednání vlády v těch otázkách, které se týkaly čerpání prostředků z EU a přípravy na nové operační programy. Myslím si, že má dostatek zkušeností z hlediska vyjednávání s Evropskou komisí, zejména v oblasti přípravy na čerpání nových operačních programů,“ pochválil ji.

Podle něj není problém, že se nejedná o političku. Sobotka měl prý pro nominaci dvě priority, přičemž obě byly splněny. První bylo to, aby náhrada za Jourovou přišla včas. „Druhá podmínka je podle mého splněna vrchovatě, protože paní Šlechtová se pohybuje už delší dobu v oblasti evropských fondů a to je klíčová agenda pro ministerstvo pro místní rozvoj,“ uvedl.