Hejtmani tak po roce a půl dodrží, co prezidentovi slíbili krátce po jeho inauguraci. Na břehu novoveselského rybníka zasadí nové stromy místo těch, které byly podle Zemana „nezodpovědně vykáceny“.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Novinkám to potvrdil šéf hejtmanů Michal Hašek i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Celá akce by se měla za dozoru prezidenta uskutečnit v polovině října. „Nadešel čas k splnění tohoto slibu, stane se tak zhruba v polovině října, kdy se hejtmani sejdou s panem prezidentem na hrázi rybníka v Novém Veselí a zasadí tam stromy,“ řekl Novinkám Ovčáček.

Video

Miloš Zeman o sázení stromků loni v březnu. Zdroj: Novinky.cz

Náčiní už mají připravené

„Hejtmani už mají nějaký čas připraveno příslušné náčiní, které je potřeba k provedení této akce, a již jsou s panem prezidentem domlouvány podrobnosti,“ dodal mluvčí.

Podle něj bude účast hejtmanů hojná. Koneckonců už před dvěma měsíci o tom prý prezident se šéfy krajů hovořil na Hradě, kde prý většina hejtmanů přislíbila, že se brigády zúčastní.

„Bylo velmi důležité domluvit veškeré podrobnosti s majitelem rybníka, to již proběhlo a nyní už nic nebrání tomu, aby se brigáda hejtmanů v Novém Veselí uskutečnila,“ uzavřel Ovčáček.