„Mohu zaručit, že pan prezident nebude vetovat služební zákon, pokud bude přijat pozměňovací návrh, který zruší funkci politických náměstků,“ informoval v pondělí Ovčáček.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

O politických náměstcích se Zeman v minulém týdnu vyjádřil jako o „třiceti budižkničemech“. Podle Ovčáčka Zemanovi vadí, že není jasné, co by tito lidé měli vůbec vykonávat za práci.

Na zachování politických náměstků se domluvili zástupci koalice s opozicí. Ti si také vyhradili čas do 27. srpna na zpracování komplexního pozměňovacího návrhu služebního zákona. Tehdy by měla o zákonu opět jednat Sněmovna.

Ovčáček informoval také o výsledcích zdravotních testů, nad kterými se o víkendu sešlo prezidentovo lékařské konzilium. „Všechny testy se pohybují v referenčním rámci, kromě cukrovky, která ovšem mírně klesla,“ uvedl.