Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček žádá po Babišovi nad rámec dohodnutého rozpočtu jednu miliardu na investice. I když Babiš po jednání s Němečkovým náměstkem prohlásil, že deficit v této oblasti je ještě vyšší, není jisté, že zmíněnou miliardu poskytne. Bude se o tom v září bavit s Němečkem.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Prozatím se nicméně dohodl s Kotrisem, že ministerstvo ze svého rozpočtu vyčlení 30 miliónů na navýšení počtu pracovníků, již mají na starosti dohled nad hospodařením zhruba 80 zdravotnických institucí včetně nemocnic nebo výzkumných center. V současnosti je takových pracovníků 80.

Velké rezervy, hodnotí Babiš nemocnice

„Je jich asi 80 a myslím si, že jsou tam velké rezervy, resort to nedostatečně zvládá, potřebuje na to víc lidí,“ řekl Babiš.

Jeho postoj vůči resortu zdravotnictví zůstává nadále kritický: „Vyslovil jsem stále stejný názor, že hlavní problém zdravotnictví vidím v netransparentnosti úhrad za zdravotní péči,“ uvedl.

Také o tom bude chtít Babiš jednat na zářijové schůzce s ministrem zdravotnictví.