Po Okamurově výroku o tom, že někdejší romský tábor v Letech u Písku byl pouze pracovní, sklidil v pondělí ostrou kritiku Dienstbiera. Ministr ho vyzval k odchodu z politiky a řekl, že má problém s Okamurou sedět za jedním stolem.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Přitom právě v pondělí večer se měli oba politici setkat v rámci jednání zástupců všech politických stran o služebním zákonu. Okamura ale nedorazil.

„Zítra se odevzdávají kandidátky, máme tady strašné stohy, které musím podepsat, protože jsem statutář,“ hájil se v pondělí večer pro Novinky Okamura a odmítnul, že by nepřišel kvůli Dienstbierovi.

Na večeři prý nebyl

V tu samou dobu se na jeho facebookovém účtu objevila fotografie Okamury s jeho přítelkyní se slovy o tom, že si pár vyrazil v pondělí na večeři. Podle politika jde ale o několik dní starou fotku, kterou jeho asistenti spravující sociální sítě naprogramovali na uveřejnění v pondělí. „Pozor, to je automaticky naprogramovaná, už týden stará fotka, to sushi jsme měli už asi v pátek,“ odmítl Okamura výtku.

Místo něj tedy v pondělí na jednání dorazil Marek Černoch a předseda poslaneckého klubu Úsvit Radim Fiala. Za ČSSD přišel premiér Bohuslav Sobotka a ministr Jiří Dienstbier, za ANO Jaroslav Faltýnek a Věra Jourová, za lidovce Pavel Bělobrádek a Jan Bartošek, za ODS Zbyněk Stanjura a Jana Černochová, za TOP 09 Miroslav Kalousek a poslanec Martin Plíšek a za komunisty Pavel Kováčik a Jan Klán.