„Během pondělí se ve východní polovině území místy vyskytnou bouřky, které budou ojediněle doprovázené srážkovými úhrny kolem 40 milimetrů a na východě ojediněle i kroupami,“ varují meteorologové.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Výstraha před silnými bouřkami platí pro kraje Pardubický, Vysočinu, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský. Pro Jihočeský kraj je v platnosti výstraha před vydatnými dešťovými srážkami.

„Vzhledem k předpovídaným vydatným srážkám lze očekávat ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku, zejména na menších tocích, přechodné prudké vzestupy hladin s dosažením stupňů povodňové aktivity,“ upozornil ČHMÚ.

Na ostatním území by měly rozvodněné toky klesat. Výstraha platí do úterních 03:00. V průběhu týdně by mělo srážek i oblačnosti ubývat a na víkend se mají vrátit tropické teploty. [celá zpráva]