„Říkal jsem už ve středu ve Sněmovně, že počítáme s jednáním, že jsme otevřeni jakémukoli serióznímu jednání o úpravách služebního zákona, které jsou přijatelné jako kompromis, nebo případně někdo přijde s nějakým vylepšením," řekl Novinkám ministr.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

Jednání se uskuteční v 11 hodin dopoledne a zúčastní se jej vždy dva zástupci z každé parlamentní strany. Podle Dienstbiera by se ho za ČSSD měl zúčastnit hlavně premiér a další jím vybraný zástupce. Pravděpodobně to bude sám Dienstbier, neboť novelu má na starost jeho resort.

Schůze se nepřeruší

Ministr odmítl, že by se kvůli jednání měla přerušit páteční sněmovní schůze, kde se bude o služebním zákonu jednat. „O tom nepadlo ani slovo, podle mě není důvod přerušovat schůzi Sněmovny," řekl Novinkám.

Na čtvrtečním jednání se podle ČTK debatovalo i o silové variantě protlačení předlohy. Tuto možnost ale koaliční představitelé zavrhli.

Koalice zatím počítala s tím, že novela služebního zákona začne platit od ledna příštího roku, přičemž argumentovali tlakem EU na tento termín.

Norma se začala ve Sněmovně projednávat ve středu. Poslanci se ale nemohou dohodnout, jelikož opozice podmiňuje své hlasy výraznou změnou zákona. Pokud se koalice nedohodne s opozicí na kompromisu nebo neprosadí svůj návrh, vstoupí v příštím roce v účinnost služební zákon z roku 2002.