Nynější ministryně pro místní rozvoj konstatovala, že z hlediska osobních preferencí by v Evropské komisi upřednostnila oblast regionálního rozvoje, nicméně je připravena ujmout se portfolia průmyslu, dopravy či institucionálních vztahů.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Naše situace vyžaduje flexibilitu,” konstatoval s poukazem na výběr „resortu” Sobotka, který zároveň připomněl, že některé státy nabídly na eurokomisaře více osob a o rozdělení portfolií se povede ještě složitá diskuse.

Jourová uvedla, že ať bude v její kompetenci jakékoliv portfolio, chce v prvé řadě úspěšně zvládnout jeho řízení. Ráda by si rovněž vytvořila profesionální tým spolupracovníků a s prací komise více seznamovala českou veřejnost. „Je potřeba napravit některé mýty,” dodala s poukazem na to, že Češi svůj nezájem o EU zdůvodňují mimo jiné i nedostatkem informací.

Při dotazu na jazykové vybavení Jourová konstatovala, že velmi dobře ovládá angličtinu, domluví se rusky a díky pracovním zkušenostem má i znalosti rumunštiny.