„Já si o tom ale vážně myslím, že bychom se měli zamyslet nad tím, že když někdo odejde z České republiky a přihlásí se do jiného státu, že by měl přijít o občanství v České republice. Odvrhuji to, že mi ta Česká republika k úspěchu i pomohla, “ sdělil pro Impuls Stanislav Huml (ČSSD).

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Poslanci vadí, že Kvitové k úspěchu pomohly peníze českých daňových poplatníků, a nyní daně platí jinde. Tenistka sama přiznala, že se do Monaka na přelomu října a listopadu loňského roku odstěhovala kvůli daním.

Huml dále v diskuzi prohlásil: „…danit se má tam, kde se prostředky vydělávají.“ Ovšem poslední velká finanční odměna, kterou Kvitová získala, byla z turnaje ve Wimbledonu. Ten se odehrává ve Velké Británii. Na základě Humlova tvrzení by tedy sumu stejně v ČR nedanila.

Šéf svazu: Úspěch se u nás neodpouští

Kvitové, která vyhrála letošní Wimbledon, se zastal šéf tenisového svazu Ivo Kaderka.

„Tady vždycky platilo, že se úspěch neodpouštěl – teď by se měl ještě i trestat. To je opravdu skandální, mně je to osobně hrozně líto. Pokud tam mluví něco o tom, že by měla opustit Českou republiku a někam se odstěhovat, tak to si myslím, že to je ten nejhorší příklad, jaký politik může lidem dávat,“ řekl pro Impuls v reakci na Humlovo vyjádření.