V pátek převládne oblačno s přeháňkami, k nimž se v odpoledních hodinách může přidat déšť. Ranní minima se budou pohybovat v intervalu 13 až devět stupňů, odpolední teploty se dostanou na 21 až 25 stupňů.

Oblačné až polojasné počasí bude pokračovat i v sobotu. Četnější přeháňky se budou vyskytovat zejména na severu a severovýchodě republiky. Ráno teploty poklesnou na 14 až 10 stupňů Celsia, odpolední by se měly vyšplhat na 22 až 26 stupňů.

Neděle v úvodu nabídne polojasnou oblohu, ale v průběhu dne by mělo od západu přibývat oblačnosti a objeví se přeháňky a ojediněle též bouřky. Ranní minima zůstanou na hodnotách předchozího dne, odpolední maxima by měla kolísat v rozmezí 23 až 27 stupňů.

V pondělí bude převládat velká oblačnost s deštěm či přeháňkami,” doplnila Honsová s tím, že odpolední teploty se dostanou k 25 stupňům Celsia.

V dalších dnech by mělo pokračovat počasí s velkou oblačností a občasnými přeháňkami. Teploty nicméně budou zvolna stoupat a v závěru pracovního týdne by měly atakovat hranici 30 stupňů.

Stávající počasí není příliš nakloněno koupání, ale dává alespoň naději, že by konečně mohly začít růst houby, připomněla Honsová.