„Ministerstvo kultury bylo v minulých letech často Popelkou, resortem, který trpěl vládními škrty,“ prohlásil Sobotka po jednání s šéfem resortu Danielem Hermanem, kterého ujistil, že se tentokrát tato praxe změní.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Slíbil také, že nepoklesnou platy zaměstnanců v kulturních institucích. Herman si postěžoval, že jejich plat se průměrně pohybuje zhruba tři tisíce korun pod celorepublikovým průměrem, někteří pracovníci významných kulturních památek podle něj pobírají kolem 15 tisíc měsíčně.

„I tady se bude vláda snažit, abychom postupně situaci zaměstnanců v kultuře zlepšili,“ ujistil jej Sobotka.

Připomněl, že vláda již schválila navýšení objemu mzdových prostředků na státní zaměstnance o 3,5 procenta, ještě ale není dohoda na zvýšení platových tarifů, které by garantovaly nominální zvýšení mzdy. Sobotka to ale považuje za signál, že je šance lidem ve veřejném sektoru reálně přidat.

Oba představitelé se shodli, že by uvítali zapsání Terezína na seznam UNESCO. „Terezín by si takové ocenění zasloužil,“ řekl premiér.