Schwarzenberg akceptuje soudní rozhodnutí, byť o minulosti ministra financí má stále pochybnosti.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Musíme respektovat rozhodnutí soudu, když nechce, abychom nazývali pana Babiše Burešem, tak to nebudeme dělat,“ řekl Schwarzenberg.

Názor místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska na Babiše se také nezměnil. „Rozhodnutí nezávislého soudu země EU je třeba respektovat, na druhou stranu, ať si každý položí otázku, zda více věří slovenskému Ústavu paměti národa a jeho specialistům, nebo Andreji Babišovi a dvěma estébákům, kteří svědčili v jeho prospěch,“ řekl Právu Kalousek.

„Už máme dva nevinné agenty: Falmera a Bureše,“ dodal bývalý ministr financí. Falmer bylo údajně krycí jméno šéfa komunistů Vojtěcha Filipa a Burešem měli údajně nazývat příslušníci StB Babiše.

Andrej Babiš vyhrál spor o evidenci ve svazcích StB

Omlouvat se Babišovi Kalousek nehodlá: „Tento verdikt na mém názoru nic nemění. Jedna věc je nedostatek důkazů a druhá věc, jak to bylo doopravdy, s rizikem, kde ty důkazy jsou a jak moc je vydíratelný první místopředseda vlády.“