Ministerstvo dopravy o Kolářově rezignaci informovalo na svých webových stránkách s tím, že vrchní ředitel skončí k 30. červnu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„K odstoupení z funkce se vrchní ředitel rozhodl v souvislosti s nestandardním postupem při zápůjčce automobilu před uvažovaným tendrem na nákup nových vozidel, přestože uvádí, že si není vědom žádných kroků v rozporu se zákonem či vnitřními předpisy,“ uvedl resort, podle něhož nechtěl Kolář poškozovat snahu ministra dopravy Antonína Prachaře.

Rozhodl se pro rezignaci s ohledem na to, „aby nepoškozoval ministrovu snahu o pozitivní změny v přístupu k výkonu veřejné správy“.

Kontroverzní zápůjčka
Úřad si na tři dny bezplatně půjčil vůz BMW 535 v hodnotě 2,4 miliónu korun od společnosti Invelt, která vozidla značky BMW prodává. Na případ minulý týden poukázala Mladá fronta Dnes. Podle mluvčího ministerstva dopravy Martina Nováka šlo o průzkum trhu. Postup ministerstva ale mohou v budoucnu napadnout další uchazeči s tím, že úředníci nastavili parametry zakázky právě ve prospěch vozidel BMW, poukázal deník.
 zdroj: ČTK