Ani na středečním jednání koaliční rady se představitelé koaličních stran nedohodli na kandidátovi, kterého navrhnou na post českého eurokomisaře. „Po dnešku se nic nezměnilo, zůstávají ve hře tři jména,“ prohlásil na tiskové konferenci premiér Bohuslav Sobotka a odmítl, že by zaznělo nějaké další jméno.

KOMENTÁŘ DNE:

Zemanova předvolební kampaň v Rusku - Zeman potvrdil, že když člověk kráčí dostatečně dlouho na západ, ocitne se na východě - Čtěte zde >>

ANO navrhuje Pavla Teličku, ČSSD Pavla Mertlíka a lidovci Zuzanu Roithovou. Tu její stranický šéf Pavel Bělobrádek vyzval, aby už neotálela s konečným rozhodnutím k případné kandidatuře a sdělila do konce týdne, zda se o kandidaturu bude ucházet.

Ministr financí Andrej Babiš ještě před jednáním koaliční rady vyjádřil jiný návrh. „Možná by bylo nejlepší, kdyby si šéf komise vybral, abychom se tady zbytečně nedohadovali,” uvedl.

Sobotka i Bělobrádek ale po jednání koaliční rady uvedli, že tento návrh berou spíš jako nadsázku. „Na nominaci se musí primárně dohodnout vláda České republiky,” řekl Sobotka.