Demonstraci svolávají starostové z TOP 09 a STAN, kterým se nelíbí, že Mládkovo ministerstvo chce přesunout udělování části evropských dotací (tři až čtyři miliardy korun) na státní agenturu CzechInvest a údajně hodit přes palubu místní akční skupiny, které dotace na mikropodnikání doposud udělovaly.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Podle starosty Dolních Studének Radima Sršně (STAN), který je jedním z organizátorů, ministerstvo tímto krokem odřízne od dotací hlavně malé podniky a živnostníky, kteří dokážou zorganizovat projekty v řádech statisíců, a nikoli miliónů, jak to dělá agentura CzechInvest.

Organizátoři již začali vylepovat plakáty, na kterých si na mušku vzali náměstka ministra průmyslu a obchodu Tomáše Novotného, který měl podle Sršně na jednom semináři na dotaz jak na miliónové dotace dosáhnou „umaštění automechanici“ odpovědět, že takoví adresáti dotací je nezajímají.

Organizátoři již začali vylepovat plakáty, na kterých si na mušku vzali náměstka ministra průmyslu a obchodu Tomáše Novotného i jeho resortního šéfa.

Organizátoři již začali vylepovat plakáty, na kterých si na mušku vzali náměstka ministra průmyslu a obchodu Tomáše Novotného i jeho resortního šéfa.

„Chystáme se proto do Prahy přijet v umaštěných montérkách a s klíči v rukou,“ řekl Právu Sršeň. Dodal, že řada starostů přislíbila vyvěsit u obecních úřadů umaštěné montérky místo praporů.

Demonstrace se chce účastnit i místopředseda Sněmovny a STAN Petr Gazdík.

„Protože vláda projevila značnou dávku demagogie, když chce, aby komunitně vedený místní rozvoj vedl  v evropských fondech CzechInvest, což je naprosté pošlapání živnostníků a drobného podnikání,“ řekl Právu Gazdík.