Zákon počítá se zákazem pouliční prostituce. Kněžky lásky by se musely uchýlit buď do nevěstinců, nebo do soukromých bytů. Jejich majitelé by museli mít zvláštní povolení. Návrh počítá také s tím, že by prostituci mohli ženy i muži provozovat pouze na základě povolení místního úřadu. Průkaz by mohli získat za tisíc korun bezúhonní lidé nad 18 let. Podmínkou by byla účast na zdravotním pojištění a pravidelné zdravotní prohlídky.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Zákon ve středu ve Sněmovně přednesl pražský radní pro legislativu Lukáš Manhart (TOP 09). Upozornil zejména na zdravotní aspekt provozování neregulované prostituce. Odmítl také výtky, že by se v případě přijetí tohoto zákona stal ze státu pasák. „Nedomnívám se, že pokud Česká republika schválí tento zákon, že by v konečném důsledku znamenal, že se Česká republika stane pasákem,“ uvedl.

Kdo bude řešit reklamace?

Upozornil také, že se nejedná o zákonné povolení prostituce: „Není to zákon o povolení prostituce, ale o regulaci prostituce,“ prohlásil.

Poslanci návrh často kritizovali. Například starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) uvedla, že i když s předkladatelem souhlasí v potřebě regulace prostituce, není si jistá, zda by tento návrh situaci pomohl vyřešit.

Pražská zastupitelka Marta Semelová zase uvedla, že si nedovede představit, kdo bude případně hodnotit kvalitu provedených služeb - pokud by se prostituce stala živností - nebo jak by se řešily případné reklamace.