Válková na úvod jednání odkázala poslance na pravidelné čtvrteční interpelace, které jsou vyhrazeny právě ke grilování ministrů, a vyzvala je, aby dali přednost práci. Opozici obvinila z toho, že se snaží ministerstvo destabilizovat.

Připomněla rovněž, že coby ministryně má politickou, právní i rozpočtovou odpovědnost, a proto je v její kompetenci i personální politika. Válková v úterý odvolala náměstka Pavla Šterna, který se obrátil na protikorupční policii kvůli údajným nestandardním krokům v tendru na elektronické náramky pro vězně. [celá zpráva]

Představitelé opoziční TOP 09ODS se po ministryni domáhali diskuse a opakovaně žádali, aby klub ANO stáhl veto. Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek pak ANO varoval, že pokud nezařadí bod na pořad schůze, požádá jeho strana spolu s ODS o svolání mimořádné schůze, na jejímž pořadu by měly být právě informace o situaci na ministerstvu spravedlnosti.

Poslanci po přestávce, kterou si ANO vzalo na poradu klubu, odhlasovali, že na pořad schůze zařadí návrh komunistů, kterým je zpráva premiéra o situaci na ministerstvu spravedlnosti. Dostat by se k ní měli ve středu odpoledne.