Pro návrh zvedlo ruku 47 lidí z 55členného zastupitelstva. Vyhláška, která měla nabízení sexuálních služeb omezit, platí v Brně od roku 2005. Obsahuje výčet ulic, v nichž je zakázáno sexuální služby nabízet. "Některé městské části tento výčet vůbec nestanovily. Je to například Brno-střed, Žabovřesky nebo Černovice," řekl Žára. Naopak mnoho ulic stanovila například městská část Židenice, Královo Pole a Bystrc.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

"Důvodem úplného zákazu je ochrana mládeže a dobrých mravů ve městě. Opíráme se o ustálenou judikaturu Ústavního soudu, která se týká obecně závazných vyhlášek o prostituci, podle níž je možné zakázat ji na všech veřejných místech v obci," uvedl Žára.

Mezi zakázané ulice patří například Kounicova nebo Olomoucká. Právě Kounicova je však dostupností sexuálních služeb na veřejnosti známá.

Nyní nebude možné nabízet sex za úplatu na žádném veřejném místě. V případě porušení zákazů aktérům hrozí přestupkové řízení a pokuta.