„Z tohoto důvodu nemohu jako ministryně spravedlnosti převzít za tento projekt odpovědnost,“ řekla Válková. Doplnila, že jde o natolik významnou zakázku, že není možné, aby vzbuzovala od počátku sebemenší pochybnosti.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Už na počátku června na poradě se ministryně a náměstci (s výjimkou náměstka Šterna) pozastavili nad uvažovanou vysokou cenou a následně požádali náměstka Pavla Šterna o podrobnější dokumentaci. Tu však podle ministryně Štern odmítl poskytnout, a tak se podle svých slov obrátila s žádostí o sdělení postupu, jak získat informace z průzkumu trhu, na ředitelku Probační a mediační služby Jitku Čádovou.

První náměstek ministryně Robert Pelikán k případu řekl, že je zcela přirozené, že ministryně a její náměstci chtějí mít informace o postupu v tendru, který je mezi největšími v rezortu. „Je naopak podivné, že nám jsou informace upírány,“ dodal Robert Pelikán.

Štern to vysvětlil tím, že si Probační a mediační služba dělala průzkum trhu a zavázala se, že nabídky nedá z ruky

Stěžoval si médiím 

Štern si podle serveru lidovky.cz stěžoval na to, že ministryně vydává v souvislosti s tendrem nestandardní pokyny. Mínil tím právě její žádost o podrobnosti o tendru v resortu, který vede. [celá zpráva]

Válková se proti sdělením Šterna ve sdělovacích prostředcích ohradila. Šíření těchto zcela nepodložených informací, které „vnášejí neklid do rezortu“, považuje  za „krajně nezodpovědné jednání“.

Alternativní trest domácího vězení existuje v českém právu od ledna 2010.