Výhrady k této radní několikrát přivedly stovky demonstrantů na českobudějovické náměstí a Baborová nakonec tíhu útoků neustála a rezignovala.

Nečekaná je i nominace ČSSD, za níž bude o senátorské křeslo usilovat exposlanec Karel Kratochvíle. „Pro řadu našich členů je to určité překvapení. Hodně se hovořilo o krajském radním Václavu Valhodovi, starostovi Volyně, který měl zřejmě i podporu hejtmana Jiřího Zimoly. Nakonec ale dostal přednost Kratochvíle,“ řekl Právu člen krajského výboru ČSSD, který si nepřál být jmenován.

ODS nasadila nedávno odvolaného ředitele Národního parku Šumava Jiřího Mánka. Ten počítá především s hlasy voličů šumavských obcí, jejichž starostové se ve většině postavili proti jeho odvolání a považují jej za člověka, který podporoval úsilí o rozvoj regionu. [celá zpráva]

Překvapivé proto je, že Mánka za společného kandidáta nepřijala TOP 09 a postavila bývalého poslance, primáře strakonické nemocnice Martina Gregoru.

„Nešlo o žádné drama. Prostě jsme se na společném jménu neshodli. Stejně jako ve většině volebních obvodů. Pokud vím. Ke shodě došlo v deseti z dvaceti sedmi. Primář Gregora je silná osobnost a budeme při pojednávaní ve vedení strany na potvrzení jeho nominace trvat,“ řekl Právu zdroj blízký krajskému vedení T0P 09.