Ústní část maturit končí v úterý, ale centrum pro přípravu maturit Cermat dostává výsledky ze škol průběžně. "Víme, že ten trend, který byl zaznamenán u didaktických testů, je u ústních zkoušek podobný. To znamená, že se neúspěšnost mírně zvýšila," uvedl Zíka.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

V didaktických testech propadlo z češtiny 2,7 a z angličtiny 4,4 procenta maturantů. Nejhůře dopadla matematika, kterou nezvládlo čtyřiadvacet procent z těch, kteří šli k maturitě poprvé. Z tohoto předmětu se však ústní zkouška nedělá.

Studenti se mohou proti výsledkům všech částí maturitních zkoušek odvolat, takže v současné době se konají přezkumná řízení. "Ale to výsledky ovlivní v řádech setin, maximálně desetin procent," uvedl Zíka.

Zveřejnění kompletních výsledků maturitních zkoušek Cermat ve spolupráci s ministerstvem školství plánuje na 20. června, řekl mluvčí Cermatu Jan Pohanka.