„Černý potok, který dosahoval třetího stupně, je aktuálně na prvním stupni. Vidnávka dosahovala rovněž třetího stupně, aktuálně je rovněž na prvním stupni. Na řece Bělá hladina dosahovala druhého stupně, aktuálně je rovněž bez nebezpečí," uvedl mluvčí hasičů v Olomouckém kraji Zdeněk Hošák.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

Stále je také uzavřena železniční trať mezi Písečnou a Mikulovicemi, kterou podemlela voda.

Na Jesenicku voda zatopila sto domů

FOTO: HZS Olomouckého kraje

Po povodních zůstaly na Jesenicku zasaženy zahrady, domy, voda způsobila problémy i na většině komunikací vedoucích k obcím postižených vodou. „Velké starosti hasičům dělá také rybník v České Vsi, je tam nasazeno několik čerpadel, hrozí tam protržení hráze, což by znamenalo velké komplikace, v blízkosti je tam několik rodinných domků," doplnil mluvčí hasičů.

Na pomoc lidem v zasažených obcích dorazila také těžká technika z Olomouce a Hlučína. Nasazena bude především na odstraňování naplavenin. Ve všech sedmi postižených místech jsou nasazena také plovoucí či jiná čerpadla a provádí se odstraňování větších vodních lagun.

Na Jesenicku voda zatopila sto domů

FOTO: HZS Olomouckého kraje

Kvůli rozvodněným tokům byly ve vidnavské místní části Velká Kraš evakuovány ve středu tři desítky dětí z tábora. Ve spolupráci se starostkou obce jim bylo zajištěno náhradní ubytování v nedalekém penziónu.

Voda dělala problémy i na Opavsku 

„Nejvíce výjezdů bylo na Opavsku, kde hasiči vyjížděli k 19 případům. Dalších 14 zásahů bylo v okrese Frýdek-Místek,“ uvedl mluvčí Moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Dodal, že téměř ve dvou desítkách případů se zásahy týkaly čerpání vody z nemovitostí, v 17 případech vyjížděli odstraňovat spadlé nebo zlomené stromy a větve, hlavně na silnicích,“ dodal mluvčí.

„Nemám zatím informace, že by se v souvislosti s těmito událostmi stala dopravní nehoda nebo byl někdo zraněn,“ doplnil Kůdela.