Na řekách se projevují srážky, které spadly hlavně v Brdech, odkud stéká voda do Klabavy, Bradavy na jižním Plzeňsku a do Úslavy.

Také Bradava je podle Boříkové zvednutá, v okolí Spáleného Poříčí se viditelně vylila do luk. Pro tuto řeku je ale stanoven jen třetí povodňový stupeň, kterého nedosáhla. V Míšově v Brdech spadlo od večera až 78 milimetrů srážek.

Klabava v Rokycanech

Rozvodněná říčka Klabava v Rokycanech

FOTO: Patrik Biskup, Právo

První výjezdy měli kvůli vodě hasiči. V noci zasahovali zejména na Rokycansku. Především čerpali vodu ze sklepů rodinných domů.

rozvodněná Bradava

Rozvodněná říčka Bradava

FOTO: Patrik Biskup, Právo

Hladina Klabavy, která na Rokycansku zpravidla na vytrvalé deště rychle reaguje, kolem půlnoci v Hrádku přesáhla devadesáticentimetrovou hranici prvního stupně a za další více než dvě hodiny se dostala na třetí povodňový stupeň nad 150 centimetrů. Ještě v úterý odpoledne zde voda byla na 40 centimetrech.

Přes Česko se silné bouře přehnaly v úterý. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Přívalový déšť zaplavil část vestibulu stanice metra Můstek. Zdroj: Novinky.cz

Hrozí ale i ve středu. Velmi silné mohou být podle meteorologů v severní polovině republiky – v Praze a Ústeckém, Středočeském, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Výstraha platí pro tyto regiony do úterý večer.