„Když to nevyjde, tak odvolím nadvakrát,“ vtipkoval ještě před odchodem za plentu. Narážel tak na způsob volby Monika Babišová, partnerka ministra financí Andreje Babiše.

Čtěte také: Babišová hlasovala dvakrát, napoprvé neplatně. Zřejmě porušila zákon

Do volební místnosti Kellera doprovodila manželka a syn. „Chodíme pravidelně všichni, babička odvolila už v pátek. Držíme se té zásady, kterou včera pronesla majitelek jedné restaurace, kde jsem byl, že při nízké volební účasti rozhodne početnost rodin,“ nastínil.

Po volbě se Keller zamyslel nad dosavadní nízkou účastí voličů v eurovolbách v ČR. I jeho samotného to překvapilo. „Oproti posledním volbám přišla v první den voleb jenom polovina voličů, pokud by se to zopakovalo i dnes v sobotu, tak by ta celková účast dělala zhruba 15 procent. Ale já si nedovedu zatím vybavit, komu by to mělo prospět a komu ne,“ poukázal.

Myslí si, že tratit na nízké volební účasti by mohly spíše malé strany, které byly před volbami těsně pod pětiprocentní hranicí. „Ale tak nízkou účast skoro nikdo nepředpokládal, všichni očekávali 20 až 30 procent, takže je těžké spekulovat, co by bylo, pokud by to nebylo ani těch 20 procent,“ nastínil Keller.