„V případě středních Čech je to jiná situace a dá se to zvládnout. Sídlo kraje je jen kousek od Poslanecké sněmovny. Spojení těchto dvou funkcí naopak vidím jako výhodu – práce ze Sněmovny se hned může doladit na půdě kraje,“ řekl Právu Petera důvod, proč se nechce svých pozicí vzdát.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Pokud mu vedení strany umožní souběh dvou funkcí, pak už by nekandidoval v podzimních volbách na starostu Nymburka. „Už nyní jsem svou funkci starosty nabízel, ale nikdo to teď, krátce před volbami nechce vzít,“ dodal Petera.

O peníze prý nejde

Pokud by vedení strany nesouhlasilo, mohl by si uvolnit ruce tím, že by nebyl statutárním náměstkem hejtmana, což je druhý nejvyšší post kraje, ale byl by jen neuvolněným náměstkem.

„Pokud by někomu šlo o mé platy, tak peníze za starostování dávám nymburské nemocnici, a pokud bych byl neuvolněným starostou, náležel by mi jen plat poslance, takže ani s tím by nebyl problém,“ podotkl Petera.

Na funkci náměstka Středočeského kraje už rezignoval Marcel Chládek (ČSSD) poté, co se stal ministrem školství.